Alergologiczna

Medicus medico amicus est

Jan Czaban

alergolog,pulmonolog,internista

Profesją medyczną zajmuje się od ponad 30 lat,pracując początkowo jako nauczyciel akademicki a później jako lekarz praktyk w Klinice Chorób Płuc w Białymstoku zdobywając kolejno specjalizacje z chorób wewnętrznych,chorób płuc i alergologii. Cały swój czas poświęcam pracy z pacjentem trudniąc się poza Szpitalem w Poradniach Alergologicznych i Poradniach Chorób Płuc.Wieloletni kontakt z ludźmi, ich problemami zdrowotnymi często utrudniającymi życie osobiste i rodzinne pozwolił mi nabrać dystansu do rzeczy pozornie błahych które kiedyś umykały mojej uwadze.

Elżbieta Żur-Jagusiak

alergolog,pediatra

Jestem lekarzem pediatrą, alergologiem zatrudnionym w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku od 1990r.

Pracuję jako starszy asystent w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii,Hepatologii żywienia i Alergologii Dziecięcej (wcześniej III Klinika Chorób Dzieci) Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego oraz w Poradni Alergologicznej UDSK w Białymstoku.

Moje zainteresowania zawodowe dotyczą chorób o podłożu alergicznym, w szczególności wynikających z alergii pokarmowej, które ujawniają się już u najmłodszych pacjentów.

Jestem szczęśliwa mogąc leczyć dzieci… bo przecież lekarz jest jak mama, tylko temperatury nie mierzy pocałunkiem w czoło…jak powiedziała moja mała pacjentka.

Zapraszamy do Poradni Lekarzy Specjalistów „Konsylium”

ul. Klonowa 1

15-523 Białystok-Grabówka